Ötödik "húzódj árnyékba, és olvass valamit" adás
A hőségriadóra való tekintettel felsorolás jelleggel mondom, miről volt ma szó.
Egy Az amerikai felmérések szerint a kislányok többet olvasnak, mint a kisfiúk, majd amikor felnőnek, akkor sem változik ez a trend. Pedig elvben vannak jó fiúknak szánt könyvek is.
Kettő Bezár az a Notting Hill-i könyvesbolt, ami a Sztárom a párom főszerepét játszotta. Megpróbálják ugyan megmenteni, például azáltal, hogy könyvek vásárlására szólítják fel az embereket mindenféle sztárok.
Három Az SFPortal nyerte a Budapest Bank Valóraváltó pályázatát, egymillió forintot kapnak egy magyar sci-fi és egy novelláskötet kiadására. A pályázat mögött felsorakozott a tudományos-fantasztikus szféra színe-virága, kíváncsian várjuk összevesznek-e a lefordítandó regény kiválasztásán.
Négy Nemcsak, hogy megjelent magyarul a valamelyik korábbi adásban emlegetett World War Z a Könyvmolyképző kiadó gondozásában, de itthon forgatják a filmet. Aki Brad Pitt mellett szeretne zombi lenni, jelentkezhet statisztának.
A könyvek között szóba került Magyarország Szubjektív Atlasza, amiben házszámok és rántotthús alakú foltok is találhatóak. Gabi pedig mesélt Tar Sándor A mi utcánk című, leírása alapján közepesen depresszív könyvéről, amit iszonyúan ajánlott nekünk. Aztán én javasoltam olvasásra az épp induló Delilah Dirk webes képregénysorozatot, amiben egy kalandornő és egy eltévedt janicsárhadnagy kalandoznak a XIX. század végén, és még repülő hajó is van benne. Balázst a korábbi adásban sikerült rádumálnunk a Budapest Noir elolvasására, és magánszorgalomból melléolvasta Tony Dungy edző Quiet Strength című önéletrajzi kötetét. Végül pedig, mivel nem kevertek le, hosszasan lelkesedtem Sperla Ervin megjelenés előtt álló Jalan jalan című világutazós könyve iránt, ami bebizonyítja, hogy lehet az összes szembejövő népet és embert szeretni. Durrell rajongóknak ajánlott.
Végül még megpróbáltuk megfejteni, hogy GoodReads-en – ahol az adásban szóbakerülő könyveket listázzuk-miért kap minden egyes könyv négy csillagot. Nem jöttünk rá.
Bájos linkek
