Április elseje van, némi hószünet a húsvétra tekintettel, ráadásul extra hosszú volt a várakozás az új adásra, ennyi negatív módosítóval vágtunk bele a heti adás kalandjába, mesélő – az Élet, és ennél több bolondozás nem lesz a posztban, csupa szofisztikált bon mot.
Témáink voltak:
- Az első dungeon az Élettől: ebbokot vettem ajándékba, mellyel mondhatni illegalitásba vonultam, ráadásul fontolgattam a kölcsönadást is. Itt szeretnénk megjegyezni, milyen jó lenne, ha nem zárnának össze garázdákkal és örömlányokkal, hanem fehérgalléros bűnözés helyett szervezett formában lenne mód más nevére vásárolni könyvet.
- Rácsodálkoztam a nyilvánvalóra: az amerikai sorozatok szép nőket szerepeltetnek, akkor is, ha az alapul szolgáló regényekben az a nő csak hagyományosan csinos, vagy még az sem, és akkor is, ha a karakter minden felületen ábrázolva csodabogár. Miss Marple óta nem volt nem szép nyomozó? (Beugrott a Gyilkos sorokból Angela Lansbury, de ő meg csinos idős hölgy.)
- Ádám bedobta a követ a varázstóba: hamarosan elindul a Szent Johanna Gimi közösségi oldala, akár a Pottermore, vagy akár bármi más, mert részletes adatink nincsenek, de kémeink már készenlétben.
- Balázs újabb Marvel akcióról hozott hírt, júniusig az Age of Ultron 10 kötetét adják ki szépen, ahol Ultron egy AI robothadsereggel, nekik köszönhetően a világ posztapokaliptikus, szóval a fele sem tréfa, fel kell kötni a latexnadrágokat, és egymásnak esni látványos hörgés közepette – Ádám ügyesen felhozta a párhuzamot.
- És ajánlott egy jó kis filmet, egy korábban már többször dicsért szerző munkájából, Maughan novellája tán ingyen is elérhető, a videó biztosan.
Bónusz videó Minchin Stormja.
- Karafiáth Orsi szegedi tárlatvezetős sztorija kapcsán próbáltuk firtatni, mit várunk a sztáralkotóktól, végül annyi biztos, hogy legalább pontos tájékoztatást arról, mit is várhatunk.
- Végül ne feledjétek, pénteken sörözés, részletes információ a Facebook eventünkben. Gyertek!
Mit olvastunk:
- Befejeztem Vinge regényét, és továbbra is szívet melengető űropera a besorolása, dacára a milliárdnyi polgári áldozatnak – cserébe azt a szereplőt kell megsiratni, akiről legalább 10-20 oldal szólt. Belekezdtem a Rizzoli & Isles sorozat alapjául szolgáló regényekbe (ebbe és ebbe), a stöpszli, frusztrált nyomozóra valóban kevesebb fény hull, mint filmbéli karcsú, bájos mására, de mindkét műnek, köyvnek és filmnek megvan a helye a fárasztó napok végén.
- Balázs nem csak képregényeket lapozgatott (akár értette őket, akár nem), de könyvet is, habár úgy tűnik, nem választott szerencsés kézzel. A The 7th Woman francia mintavételnek gyenge lett, és nem azért, mert másképp működik a francia rendőség, ez csak mentette, amit lehetett. Várjuk jó és friss francia krimi ajánlását!
- Ádám egészéges módon osztotta idejét a munka és a szórakozás között, utóbbit Clive Clussler Dirk Pitt karaktere képviselte, inka kincs, egyéb kalandok (filmen Dirk Pitt szigorúan ellenjavalt), utóbbit pedig Tóth Szabolcs Töhötöm tankönyve-könyve, az Első leütés, amely hasznos segédlet újságíróknak, de laikus is belekukkanthat, hátha zsurnalizálódik. (Interjú itt.)
Bájos linkek:
Folytassa, Blikk!, azaz K. Orsolya enkezű beszámolója a nevezett incidensről:http://magyarnarancs.hu/komplett/milyen-egy-szubjektiv-tarlatvezetes-84195
Visszajelzés: Százharmadik, “levettem a szerencséd” adás | Hármas könyvelés