Barbatrükk, de Balázs utazása okán már Pünkösd hétfőn felvettük az adást. Ismét bebizonyosodott, hogy a határidő speciális vonzási zónájában történik meg minden kreatív dolog az ember életében, ezúton ajánljuk fel szolgálatainkat bárkinek, aki szeretne rossz, nagyon rossz kislány vagy kisfiú lenni, ezért jövő hétre százszor leírja, vagy legalább egyszer, 20 000 karakterben a máramit.
Híreink voltak
- Nagyszerű és alaposan utánanyomozott botrány a Wikipédia háza táján, önjelölt igazságosztó szuperhős úgy beírt a szerinte rosszalkodók életrajzi cikkébe, vagy éppen kihúzott, korrigált saját szája ízére, mint a pinty. Hálás téma a Wikipédia valóságtartalma, egyedi világtorzítása.
- Nem botrány, de a szívnek meg kell majd szakadni, mert jön a Könyvhét, és megint jobb a helyszínen bele a közepibe, mint a weboldal alapján tervezgetni. Kivéve, ha lesz megint játék.
- Van, ahol ez nem kérdés, remek médiaművészeti projekt Bristolban, ahol egy valós és egy párhuzamos várost köt össze a történet és néhány elrejtett Rapsberry Pi.
- Márai Sándor eddig ismeretlen esszéregénye jelenik meg, ennek kapcsán azt firtattuk, a jelen alkotói hogyan és miféle (digitális?) hordalékot hagynak maguk után, és hogy áll össze a Facebook note-okból a dokuregény.
- Cuki kis oldalt is leltünk ma On Sai hangosnovellái kapcsán: Az önkéntes felolvasások lapján egyelőre csak imponáló mennyiségű és időtartamú anyagokat láttunk, de nem hallottunk. Mindenesetre osztjuk, és ezt is, sőt azt is, oda kell ám figyelni az Amazon hangos társkönyv akcióira is.
Mit olvastunk
- Ádám magyar krimivel és ha nem is krimi, de lőnek benne dokumentumkönyvvel készült. Különös dolog, de az igaz történetből is merítő Ki köpött a krémesbe teljesen irreális, habár a modoros mondatok mögött ott rejlik egy jó történet lehetősége, ha az ember odatolja az ablakhoz a széket, és egészen balról néz át a szomszéd kerítésén. Míg Szlankó Bálint teljesen igazi sztorija a maga abszurdításával több csillagot (és vállapot) érdemel.
- Én nem igazi könyveket olvastam, csak amolyan könyvdarabkákat (pl. 24 oldalas képregényt). Zograf Elhasznált világ című képregénykönyve kellemes, olykor fejcsóváló felüdülés, szórakozva tanulás, bár néha sem ez, sem az. Block Keller novellája, amely időrendben az utolsó, ambivalens dolog, azért én hagynám Kellert ott, ahol végül kikötött.
- Balázs viszont Dan Brown legújabb, fokozott felügyeletű fordítói munkával (és marketingkampánnyal) előkészített regényét próbálta ki, és az Amazon hangosköny-ekönyv szinkronizációját. A szolgáltatás egészen jó, a könyv már kevésbé, Landgon próbababája avagy crash test dummyja átél pár kemény kanyart és ütközést, és ebből elvileg művelődik a nagyérdemű megint.
Bájos linkek
Gabi, nem tudom láttad-e az Athenaeum mintha olvasná a kívánságlistádat, a könyvhétre három modern magyar krimi is jön, ebből 2-t nők írtak.
Köszi szépen, így már láttam, be lesz próbálva valamelyik. 🙂