Visszatértünk nyárspolgári életvitelünkhöz, csütörtökön, rendesen, nedvesfésűvel beigazított hajjal vesszük fel az adást, és semmi bohó rárendelés, hogy akkormégegyetmarikámdrága. Kulturáltan, vizespohárral könyökünk mellett beszélünk majd holmi gyilkosokról, gazemberekről, rombuszokról.
Témáink voltak
- Pazar programok zajlanak így karácsony előtt, vannak például csábító könyvcsomagok, még csábítóbb könyves rendezvények, szóval az alkalom megvolna jó ajándék beszerzésére.
- Ötletért pedig ne menjetek a szomszédba, kövessétek Facebook oldalunkat, ahol mindenféle erdei és mezei bloggerek, jóemberek adnak tippeket, kinek mit.
- Ádám érdekes statisztikát hozott, mi pedig megvitattuk, aprókat kortyolva olykor a vízből, miért csökken az e-book readerek eladása.
- Végül a nevek kiejtésén rugóztunk, mert kaptunk fülest, és ennek örülünk. És persze kérdés, ki az, aki nem olvas arról, amit olvasna, hanem hall?
Mit olvastunk
- Ádám dimenzióugrást hajtott végre a hidrokulccsal, és Abbott Síkföld könyvét ajánlotta. Őrült beszéd, de van benne rendszer, hogy élen járjak megint a rossz viccekben. Élen. Milyen az élet 2D-ben, és milyen a társadalom? Megtudhatjátok, ha… És van trailer is, ha a film nem is készült el. Ádám novellát is olvasott, Arbeitskraft, steampunk, de nem olyan varázslatos, hanem igazi: Engels, korom, nehéz körülmények.
- Én P.D.James könyveit dicsértem, A halál jár Pemberley-ben valóban kellemes, de nem ezért szerettem bele a hölgybe. Viszont érezni, hogy más meg ezért fog, szóval igazándiból ajánlottam. Még inkább a klasszikus krimijeit, Adam Dalgleish és Cordelia Gray bármikor jöhet. Ó, el ne felejtsem, és ő írta Az ember gyermeke regényét is.
- Balázs választása senkit nem fog meglepni, zenéről olvasott, és lassan fest is, hogy minél több médiumot összekapcsoljon. Frappánsan összevágott riportokból kirajzolódik néhány rosszcsont képe, hogy vannak-e jócsontok, ahhoz olvassátok el. Ádám persze rögtön ajánlott még kettőt a témában, de ahhoz meg hallgassátok meg. Az adást.
Végül bónusz olvasnivaló, megint van jó kis novella az SFmagon!
Bájos linkek
Még sokkal aggasztóbb a helyzet. A Wikipédia két Síkföld filmváltozatról is tud.
jaj nagyonsok közlendőm van, szóvalaz anna karenina magyarul szerintem nem helytelen egyáltalán n-nel se, mert általános szabály nincs rá, h az orosz neveket hogy írjuk át, hanem tökre időszakonként meg fordítónként változik – van olyan kiadás, ahol nem gogol, hanem gogoly. és mivel magyarul n-nel van írva, tökre így terjedt el meg így kollokviális, szerintem tök oké. az is tök összevissza, hogy az x-szel mit csinálunk, alekszej vs marxádám: te nem a kvantum fantum csapdájára gondolsz véletlenül? én abból csak rádiójátékról tudok ugyan, elektronokról szól egy vasatomban (ami pedig egy kalapácsban van), és elrabolja a testvérüket egy gonosz elektron, és egy ember segít kiszabadítani. és rettenetesen cuki, hatévesen naponta hallgattam, úgyhogy nagyon menő dolgokat tudtam az elektronokról. (például hogy hogyan viselkednek periódikus potenciálú térben. *)a flatland pedig akkor kerül elő a tbbt-ben, amikor raj rá akarja venni sheldont, h menjen el vele valahova, mert unja magát, sheldon pedig azt mondja, hogy akkor inkább utazzon a kis agyával, az is pont olyan izgi, ő ilyenkor flatlandre szokott menni*a periodicitás kvantitativ megoldására másodfokú differenciálegyenlet formájában behelyettesítjük a schrödinger-egyenletbe a rács periódusának megfelelõen modulált amplitudójú síkhullám – bloch-hullám – megoldást.
Hát ez tökre meggyőző volt. ,)
Nagy kedvencem a “hogyan ejtjük helyesenben”: “Madame Chauchat”
Jaaaj, ezt a grunge könyvet mindenképpen meg kell vennem, kockás flanelingem mondjuk már nincs, de veszek hozzá azt is. Persze mindezt akkor, ha megvettem a következő Kindle-met, abcug Amazon.