179. olcsó Picasso adás

Adásritmusunk megirigyelhetik a sivatagban szabálytalanul lépkedő fremenek, és folytathatnám tovább a párhuzamot, de mi nem lovagolunk férgeken, és a folyadékháztartásunk is sokkal-sokkal lazábbra van eresztve. Na jó, az tény, hogy nyitva tartjuk szemünk, fülünk, és ennek köszönhetően számos remek dolgoról beszélgettünk a mai adásban.

Ádém podcastokat ajánlott, szegről-végről hozzákapcsolható mindhez a könyv, az olvasás vagy a könyvhallgatás, vagy csak remek adások.

Ádám mesélt a Boring Conference élményeiről is, ti amúgy írt(at)ok naplót?

Szót ejtettünk a Bookline sikerkönyves listájáról, és hipotéziseket gyártottunk a Publio derekas térnyeréséről. Mi vajon az igazság?

Jön! Jön! Jön! Előbb a Könyvhét, utóbb pedig számos kiadvány direkt akkor, például magyarul a The Magicians, amelyhez készül a sorozat is (nincs összefüggés a Könyvhéttel, vagy ha igen, akkor meséljetek!).

Tényleg fárasztóak a féltégla sorozatok? Avagy jó beköltözni és ott ragadni az adott világban, vagy elkél már a novella, a karcsúbb regény?

A Nemzetközi Man Booker Díj jelöltjei között van Krasznahorkai is, olvassatok rövid riportot vele és a többiekkel.

A meséket nagyon szeretjük, és szerencsére van, aki még ma is mesél a hallgatóságának, legyenek azok történelmünkre rácsodálkozó külföldiek vagy éppenséggel szépségre vágyó honpolgárok

Mit olvastunk

  • Én speciel éppen mesét, és Dr. Proktor pukipora igazán nagyszerű darab, így az első kötet után amondó vagyok, nem baj, ha a sorozat fél és egész téglává dagadna – és nagy önuralommal semmi altesti vicc. Baráth Kati nyertes, ám egyelőre meg nem valósuló forgatókönyve is igen kellemes élmény, kommunista szuperhősök (micsoda erő az, hogy mindenki zokog a hős lélegzetétől?), preparált Lenin, preparált történelem.
  • Balázs is könnyed szórakozásra vágyott a súlyos lapok után, ám a Tom Clancy’s Op-Center: Into the Fire (A Novel) penge szájjal, balta arcéllel, egyszóval szigorúan vette a szórakoztatást, adatok, tények, ismeretek, tessék szépen tanulni, okosodni, és van persze konfliktus is, gonosztett, jövő adásban még az is kiderül, megéri-e végigolvasni.
  • Ádám utazgatott és lapozgatott, mindenféle folyóiratot ajánlott nekünk, a The Forecast kellemes katyvasz (persze nem ez a jó szó rá, de nekünk itt bármi ér). Illetve egy klasszikus kémhistória is előkerült, a The ICPRESS file, ha más nem, nézzétek meg Michael Caine-nel.

Bájos linkek

2 thoughts on “179. olcsó Picasso adás

  1. Re: ekönyves sikerlisták. Finoman szólva is abnormális, hogy bizonyos kiadók csak a dibooknál nyomulnak (pl Gabo, Agave), ettől az ő bestsellereik föl se kerülhetnek a bookline – villanyos – listáira, cserébe szénné nyerik magukat a dibookon. Így azért nehéz tisztán látni, hogy ki is az igazi menő.
    Mondjuk lehet ennek kellemes mellékhatása, hogy a bestsellerek nem tapossák le pl. a Magvető kevésbé populáris, viszont művészibb címeit.

    • Nem nagyon akarom szétszálazni a kiadókat a kérdésben, különösen ha nyugodtan játszhatom a tudatlan, felháborodott olvasót. Azt a helyzetet, hogy nincs egy olyan toplista, amit el is lehet hinni, az összes kiadó fenntartja. Sőt, valójában azt sem lehet tudni, hogy egy könyv hány példányban megy el, mi számít jónak, stb. Vannak ilyen négyszemközti dolgok, tól-ig számok, de ennél több nincs.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .