Csak semmi felvezetés, máris blokkolunk ezen szép, napfényes, bevásárlós vasárnap délutánon.
Menő blokk
Helikon zsebkönyvek, nem kell magyarázni.
Mit olvasnak a böriben? És mit tanulnak?
Menő a Galaktika, legalábbis annak ígérkezik, még beszámolunk
Menő az ELTE, erről pedig ti számolhatnátok be, már ha használja valaki
Lájtos őrültségek
A fickó, aki zenét keresett és talált a Finnegan ébredésében
A Pi számjegyei pedig ISBN-eket rejtenek, ki olvasta már valamelyiket?
Gibson interjúja a megszokott módon izgalmas és őrült.
A magyar irodalom már megint magát utálja blokk
Ádám az egészet Szerbhorváth György cikkével indította, onnan lépegettünk vissza szépen a Magyar Narancs körkérdés 1 és 2 és 3 cikkén, de a kiinduló felhorgadásokat (Réz Pál, Spiró, TGM) csak linkelem, már oda sem mertünk nézni adásban.
Eközben a ponyvában
Ami nem is ponyva, és nem csak virslirecept, a Sorok mögött folytatódik, érdemes követni. (Ádám On Sait hozta volna kiinduló linknek, én Moskát Anitát, így linkelem Markovics Botondot, senki nem fog panaszkodni.)
Mit olvastunk
- Én Angela Carter novelláskötetéről próbáltam értelmesen beszélni, nem érzem teljes sikernek a próbálkozást. A vér, verejték, zsendülő fanszőr és felcsillanó fogak mesés világa ez, kóstolót mindenképpen javaslok.
- Ádám a Mellékes igazságot próbálta meg, és milyen jól tette: egészen mást kiemelve, egészen mást megdicsérve, de ugyanúgy szerette, ahogy én. És nekem ér linkelni ezt a blogot, ezt a nyomozást.
- Balázs feltette a nőnapi ő-re a két vesszőt, valami egészen mást hozott, Bob Saget könyve nagyon izgalmas lehet, főleg akkor, ha az ember már bekebelezte azt a néhány fontos filmet és sorozatot, amelyet Balázs szintén eladott – nekünk mindenképpen.
Bájos linkek
Ádámnak, lehet a régiek nincsenek benne, de az újak felkerülnek szerintem ide nálunk:
https://dea.lib.unideb.hu/dea/?locale-attribute=hu
Az ELTE-n is biztos van hasonló.
Igen, ETD-k, elektronikus tézis adatbázisok meg repozitóriumok már vannak a nagy egyetemeknél itthon is és legalább az absztraktokban lehet keresni:
ELTE: https://edit.elte.hu/xmlui/
Miskolc: http://midra.uni-miskolc.hu/jadox/portal/#result_anchor
Pécs: http://pea.lib.pte.hu/
Szeged: http://doktori.bibl.u-szeged.hu/
stb.
Ákos: Valahol ott kell legyen az enyém is. 🙂 Ugyanakkor úgy Creative Commons licencesek amikre tesztből rákattintottam, hogy az egyetemi IP-tartományon kívülről nem lehet letölteni őket.
Az MIT megoldása a letölthető, de nem nyomtatható doksikkal akkor már jobban tetszik: http://dspace.mit.edu/handle/1721.1/7582
Lobo: igen, félszívvel csinálódik. Olyan megoldás azért egyik helyen sincs, ahol a kurrens dolgozatokat nem egy halom névtani értesítő és finnugista konferenciabeszámoló alól kellene kiásni.
Igen, az egyetemi IP az korlátoz, de legalább aki belül van (vagy be tud jönni távolról, mint pl. az összes régi hallgató /ok, az ssh tunnel nem a legfelhasználóbarátabb megoldás/), annak elérhető elektronikusan egy halom dolgozat.
Első ránézésre egyébként az MIT-s és a DE alap rendszere ugyan az, csak mások a beállítások. Az MIT-s meg azért is szimpatikus, mert a nem nyomtathatóból 5 másodperc nyomtathatót csinálni. 🙂 Egyébként amiket megnéztem az MIT-n, azok nem is pdf-be nyomtatottak voltak, hanem bescannelt, kitakart aláírásokkal.
Persze ha a teljes doksiban lehetne keresni és fent lenne az összes, akkor lenne igazán baba.
Iiiigen. Volt amúgy egy egyetem, csak nem emlékszem melyik, ahol ott volt ömlesztve minden nyomthatatóan-kereshetően. Amerikai volt az is. Csak megtanuljuk idővel ezt.
HOGYNE remlene a full house, legnagyobb klasszikus. egy embernek voltak kiirva a lanyok, mary-kate ashley olsen