Hazudhatnék gyilkosságról, pikáns kalandokról, véres csatákról, a világ leghalálosabb viccéről, de a valóság az, hogy adásunkat a legjobb nyitómondatokkal kezdtük. Cold open a regényben? Ti mire emlékeztek, illetve mit tudtok kipuskázni a polcról? Ihletnek álljon itt egy nemzetközi és egy hazai gyűjtés. Szóba hoztuk a fülszöveget is, olvastok ilyesmit? Segít?
Gibson interjú a Könyvesen, és Balázs továbbra sem ígéri, hogy elolvassa mostmáraztántényleg A perifériát.
Semmi rossz vicc a téli idő és Nyáry Krisztián neve kapcsán, inkább csak úgy ideszúrom a linket az elképzeléseiről.
És még egy nagyszerű terv: Kondor Vilmos kortárs krimit ír. Amíg kijön, hallgassatok művéből készült podcastot Cippo előadásában. Vagy ajánljatok nekünk kortárs magyar krimit, ami nem Kolozsi László és nem is Frei Tamás.
Mit olvastunk
- Én a Patkánykirály történetét olvastam, nehéz kimosni a fejemből a megzápult, elrepedt mese szagát, ráadásul végig ott dübög a basszus, a keresgél a fuvola, DJ Ren mixe jár hozzá.
- Balázs Csányi Vilmos regényét hozta, mennyire teszi tönkre az embert, a kapcsolatait a múlt okozta sérelem, a sértettség? És mennyire élő maga a szöveg?
- Ádám bedobott több izgalmas, játékos novellát, Matt Webbtől rögtön kettőt (Packet Lost; Gifts, Contracts and Whispers) + Hypercorporeal War Simulator, illetve egy “now something completely different” nonfiction könyvet a hajózásról Outlaws of the Atlantic címmel. Azért ennél, hogy a hajózásról szól, picit differebnciáltabb a dolog, de inkább hallgassatok minket, aztán olvassatok könyveket, ha úgy tetszik.
Bájos linkek
Nem ajánlom, de olvastam, ha félig is: Csabai László Szindbád a detektívjét. Feladtam a közepén, mert ott nagyon leült, de volt benne fantázia. Van, aki szerint később feléled (kortárs magyar krimi).
De.
Ezt olvassátok el, én nem merem: “Nyelvzabáló rákparaziták, gyilkos vaginák és sáska-szamurájok”. Még hogy nincs magyar scifi!
http://publioboox.com/hu_HU/mutansvagdalt
Nekem szívem csücske lett a Szindbád, a második kötet is volt adásban, lassú, de nagyon szépséges. 🙂 Viszont nem kortárs krimi, mivel ez is történelmi lett. Vagyis mi úgy akartuk érteni a kortárs krimit, mint jelenben játszódó regényt.
Viszont az is jó hír, hogy a Tépő Donát féle könyv meg nem scifi, hanem bizarro, lehet örülni, ugye? 🙂 https://www.facebook.com/events/858372620870020/
http://tiszatajonline.hu/?p=64903
Talán nem is krimi a Szindbád (ami szépséges szerintem is, csak egyenetlen), bár a Kondor-, és a Baráth Katalin könyveket sem krimiként olvasom. Az érdekel a legkevésbé ezekben a könyvekben, hogy ki az elkövető. Bájukat számomra a természetességük, a minden részletre kiterjedő alapos kutatómunka, az árnyalt karakterábrázolás, és csipkelődő, szolid humoruk adja.
Ha onnan nézzük, nincs is kortárs magyar krimi.
Ez a bizarro csak 200 farkasfog e-könyvben, de a merszem nincs meg hozzá 🙂
„Általánosan elismert igazság, hogy a legényembernek, ha vagyonos, okvetlenül kell feleség.”
(Ez az igazság oly mélyen bevésődött a vidéki családok lelkébe, hogy ha ilyen ember csöppen a szomszédságukba, rögtön egyik vagy másik leányuk jog szerinti tulajdonának tekintik, még ha nem ismerik is érzéseit vagy nézeteit.”
a büszkeség és balítélet eleje, és szerintem sokkal jobban leírja a helyzetet, mint mondod. hiába szempont mindegyik regényben a házasság valamennyire, de olvasva állatira különböznek egymástól. az emmában például kb lényegtelen ez, ott arról van szó, hogy a steamroller csaj megtanul normálisan viselkedni másokkal, a büszkeség és balítéletre viszont állati jellemző ez a mondat, a teljes pánikhelyzettel együtt, hogy férj kell férj kell, mert öt lányom van és semmi pénzem. plusz kijön a mondatból a lizzy-féle szarkazmus, ami nincs benne jane minden könyvében ennyire erősen
De jó, hogy pontosítottad, ahogy írod, úgy jövök rá, hogy tényleg, tényleg, hát így vannak ezek a regények. 🙂 Ráadásul erős vágy támadt bennem az Emma újraolvasása iránt.