Ez egy pozitív hét, leginkább örülünk az életnek, a könyveknek, az elmúlt és eljövendő programoknak, honnan jön ez az öröm, az ajándékba kapott finom ősz hozta, a túlélt dzsungeltúra, 5 óra alvás egyben? Nem is piszkálom, feszegetem, nehogy elromoljon, összekoszolódjon, ujjlenyomatos legyen, inkább örüljetek velünk.
- A BKV-hajú lány gerillamarketingnek bizonyult, de attól még lehet ez igazából szerelem, igazi főhős, aki megmenekül a keserves végtől. Van hozzá novella, lesz hozzá könyv.
- Elindult a Könyvesblog podcastja a héten, az első adás riport D.Tóth Krisztával.
- November 15-én ismét Sci-fi Nap (jó, tavaly még HungaroCon volt a lánykori neve) az Urániában, lesznek filmek, könzvek, beöltözős arcok.
- Jó, egy kis szomorkodás is jutott az adásba, mégsem rendez Pálfi György Toldi filmet.
- Bezzeg a zombi magyar költők már sokkal vidámabb téma, “Hisz egymáson élősködve élünk, / más halálán életet cserélünk: / a föld rendje ez. // Testvér itt a kő, fa, állat, ember, / testvért eszem lucskos gyötrelemmel / s testvérem megesz.” mondja Weöres, további költők és idézetek a galériában. Bónusz track Sirokai Mátyás és a szürkék.
- A pletykarovatunk most csak úgy összecsaptunk élőszóban, de tessék rajta rágódni, ha már az öröm a hívószava a posztunknak. Az egyik témánk hazai: A.O.Esther Összetört glóriák kötetéről született kritikát a szerző levettette, mert lehúzó volt. Ráadásul pályázaton indult a mű, ott érte a hivatalos kritika. Hát így.
- Máshol sem méznyalás az élet, maláj írónőről kiderült, hogy véresszájú troll volt amúgy.
Mit olvastunk
- Nekem Atwood egy elérhető regényétől szorult össze a torkom, a regény hagyományos, génmódosításos, elfogyott az élettér/élelmiszer/üzemanyag disztópia, ami a remek író kezében mégis egyedi és erős lesz.
- Balázs megint olyan könyvet olvasott, amelynek címe nem hagy játékteret, a Crossroads: A Popular History of Malaysia and Singapore azt hozza, amit ígér, igaz, megélni a másik országot sokkal izgalmasabb, és igen, ki emlékszik már, hol van a térképen a bauxit jele?
- Ádám sf-et kezdett el olvasni, de szatíra lett belőle, a The Circle című regényben a Google-Facebook-Twitter-féleség nagycég monitort oszt és monitoroz, az élet legyen transzparens és publikus, hogy van-e menekvés, azt még Ádám sem tudja, vajon a könyv elolvasása után igen?
Bájos linkek