150. madzag adás

Valahogy megelőzte az Amazont a HMV áruházlánc, most ők a legnagyobb zenei kiskereskedő Angliában. Tanulság nincs, csak rácsodálkozunk.

Matyi Dezsőt beperelte egy könyvkiadó. Nem azok közül, akiknek sokkal lóg, de hát istenem, első lépésnek ez is izgalmas. Ugye mindenkinél van otthon elég olvasnivaló, konzerv, ásványvíz, shotguntöltény felhalmozva?

A bookbook a hét viccesvideója az Ikeától. Továbbá van még egy olyan könyv is, ami valójában kísértetházas horror, de olyan, mintha az áruházlánc katalógusa lenne. (Összeszerelve jön, megnéztük.)

Azt akartam írni, hogy gaimangaimangaimangaiman, de Gabi szólt, hogy valójában Prattchettprattchettprattchett. BBC rádióműsor lesz az Elveszett próféciákból. Várjuk.

A legjobb indulattal sem lehet kevesebbet mondani, mint hogy az új Spiderwoman borítófestmény nem sikerült. Annyira nem, hogy azóta is ezen röhög az internet. 3D-ben ilyen lenne.

Álommelók: kapitány, könyvtáros. Esetleg a kettő együtt.

És végül volt verscsellendzs. Mármint én mondtam verset. Később majd egy összegben elnézést kérek. És ha már a Holmiból idéztünk, ezt az interjút meg kell szerezni.

Mit olvastunk

Balázs elásta magát kényelmesen a gyilkosos lepofozós világba, mert jött ki új Lee Child regény. Azt mondta, hogy ez már szinte forgatókönyvnek íródott, de nagyon azért nem tűnt bánatosnak. Az a címe, hogy Personal.

Gabi csupa olyat olvasott, amiről korábban már szó volt. Egyrészt Fred Vargas – aki a Wiki szerint egy artisztikusan dohányzó francia professzornő – Messzire fuss, soká maradj című krimijét olvasta, másrészt a VS-en a Vándorszakács sztorikat.

Ádám pedig félkönyves hetet tartottam. Befejeztem David Shafer Whiskey Tango Foxtrotját, amit csak remélni tudok, hogy folytatni fog. Olvasom Richard Kadrey-től a The Getaway God-ot. És újraolvasom Gibson Neurománcát, ami most amúgy akciós e-ben. Én bezzeg még drágán vettem. Na mindegy.

Bájos linkek

5 thoughts on “150. madzag adás

  1. Manara ügyben:
    Megértem azt, aki felháborodik, de azért nem ennyire vészes a helyzet.

    Egy biztos: Manara tud rajzolni. Ez kiderült a magyar olvasóknak is, pl. a Napóleon képregényből, vagy – és ez már az erotikus vonal – a Sombrero kiadó sajnos csak három részes Manara-sorozatából.

    (Ami pedig a 3D renderelést illeti, én nem látok problémát: http://tintachinaceluloide.files.wordpress.com/2014/08/spider-woman-referencia-anatomia-digital.jpg )

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .