Nyár van, kedves hallgatók. Csak a magam nevében beszélhetek, de egy strapapalack pilisvörösvári sör eltűnt adásfelvétel közben. Ilyenkor strandkönyveket kéne ajánlani, de menjen ki a napra ebben a melegbe az, akinek hat anyja van.
Volt ehelyett szó arról, hogy Dworkyll az Ekönyvolvasó blogon még a magyar helyzetet elemzi, az Amazon viszont közben meteoracél ekével szántja fel az amerikai könyviacot. Olyan csomagot mutattak be, amellyel havi tíz dollárért annyit olvasunk, amennyit akarunk. Már amíg el nem fogy a 600 ezer könyv. Azért szóba került az all you can eat is.
Aztán a NYT Books Review nyomán kerestünk irodalmi tabukat.. Nem nagyon találtunk, de legalább reklámozhattam kicsit a VS – disclosure: a munkahelyem, azon belül a rovatom – Bartók Imre interjúját.
Gesamtkunstwerk jellegünket filmes témákkal próbáltuk erősíteni. []Mit olvasnak az Orange is the new blackben?](http://kotvefuzve.postr.hu/orange-is-the-new-black-masodik-szezon-konyvek) És a Mad menben? Van egyáltalán jelentősége ezeknek. Jó a Zabhegyező? És még egy cikk egy fordulattal: milyen magaddal találkozni a tévében?
Szuperhősfronton az történt, hogy Amerika Kapitány fekete/afro-amerikai/afrikai-amerikai (a kívánt aláhúzandó), Thor nő – Stross a Stross blogját pásztoroló Nicola Griffith mintha kételkedne – Vasember meg alu lett. Ja és meghalt Archie LMTBQ barátja védelmében. Azért ezek helyett sokkal nyugodtabban ajánlom a The Authorityt.
Balázs pedig elment a hongkongi könyvvásárra. A mit olvastunk rész előtt mutatunk pár képet.
Mit olvastunk
Ádám vagyok és csaltam, mert csak ponyvát – abból nagyon jót! – és videojátékot – abból pedig mesélőset – hoztam. Az első Gaura Ágnes Lángmarta örökség című új vámpíros sztorija. Érzem, hogy guilty pleasure kéne legyen. A játék viszont komoly darab, a Bill Willingham-féle Fables világában játszódó Wolf among us. Csodás.
Gabit végre sikerült teljesen elrontani, képregényt olvasott, abból is a Nightbreed első két részét. Persze Barker, de innen már csak lefelé van. Volt még egy Ernest Cline Ready Player One is.
Balázs olyan kajálós könyvet hozott, aminek a brit borítója miatt pirulhatott az arca. Teljesen chicklitesen néz ki. Pedig Fuchsia Dunlop, a Shark’s Fin & Sichuan Pepper tényleg végigette Kínát becsületesen. És asszem egy kicsit sem lett közben szerelmes egy borotvált mellű olaszba.
Bájos linkek